برگزاری نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش بنیان کشور در شیراز

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: با همکاری بخش خصوصی و دولتی فارس نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش بنیان در کشور به میزبانی شیراز در حال برگزاری می باشد.
برگزاری نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش بنیان کشور در شیراز

به گزارش طلانیوز؛ علی فرهادی گفت: تولیدکنندگان دانش‌بنیان با تلفیق دانش و تولید و استفاده موثر از آن در ارتقای کمی و کیفی محصولات، رشد فنی، بهره برداری بهینه از منابع و افزایش بهره وری گام بزرگی در مسیر رشد و توسعه تولید، صنعت و دستیابی به تولید دانش بنیان بر می‌دارند.

او گفت: اقتصاد و تولید دانش بنیان نقش مستقیم در رشد و بهره وری و افزایش تولید ناخالص داخلی دارد و با توجه به نقش بهره‌وری در رشد اقتصادی و توسعه پایدار و تاثیر دانش بر افزایش تولیدات و تکامل و پیشرفت صنایع، ظرفیت صنعت نمایشگاهی را به عنوان پیشران اقتصاد و تجارت کشور جهت شناسایی و معرفی دستاورد‌ها و برترین‌های حوزه‌های تولید و صنعت به میدان آورده ایم.

دیگران چه می خوانند:

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی گفت: نخستین نمایشگاه تولید دانش بنیان با عنوان"تولید ایرانی، دانش بنیان"، از روز 31 خرداد ماه تا سوم تیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی فارس در حال برگزاری است.

فرهادی گفت: در این نمایشگاه برترین‌های صنایع بزرگ و کوچک با مرکزیت دانش بنیان‌ها حاضر و ضمن فراهم شدن بستر ارتباط و تبادل اطلاعات و تجربیات و آشنایی با توانمندی یکیدیگر، نسبت به طرح نیاز‌ها و انعقاد تفاهم نامه و قرار داد اقدام می کنند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: در همه نمایشگاه‌های امسال استان فارس شرکت‌های دانش بنیان حضور خواهند داشت و حضور شرکت‌های دانش بنیان در کنار تولید کنندگان و صنعتگران و تعامل و هم افزایی آن‌ها و همچنین حمایت متولیان می‌تواند منجر به انعقاد قرار داد و تفاهم نامه‌هایی شود که نتیجه آن پویایی اقتصاد کشور خواهد بود.

وی گفت: در این نمایشگاه دستاورد‌ها و نیاز‌های صنایع محتلف از جمله نفت وگاز، ماشین آلات کشاورزی و صنایع غذایی، صنایع فلزی وشیمیایی، تجهیزات پزشکی و پیراپزشکی، صنایع برق و الکترونیک، صنایع مخابرات و فناوری اطلاعات و صنایع خودرو و لوازم خانگی ارائه و از طریق جلسات کارشناسی، کارگاه‌های آموزشی برای تحقق اهداف تعریف شده تلاش خواهد شد.

فرهادی گفت: این رویداد ارزشمند علمی-تخصصی با هم افزایی و حضور و حمایت بخش‌های محتلف دولتی و خصوصی از جمله مقام عالی استان و معاونت اقتصادی استانداری، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، پارک علم و فناوری، اتاق بازرگانی، شرکت توزیع برق، صندوق حمایت از دانش بنیان ها، شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، دانشگاه شیراز، صنایع الکترونیک و بنیاد نخبگان برگزار می شود.

برگزاری نخستین نمایشگاه تولید ایرانی دانش بنیان کشور در شیراز

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟