رشد ١۵٣ درصدی سود و بهبود عملکرد پگاه در سال ١۴٠١

بررسی عملکرد شرکت صنایع شیرایران (پگاه) در بهار ١۴٠١ از رشد دسته جمعی شاخص‌های مدیریتی و عملکرد این شرکت حکایت دارد.
رشد ١۵٣ درصدی سود و بهبود عملکرد پگاه در سال ١۴٠١

به گزارش طلانیوز، مقایسه عملکرد ٣ ماهه نخست سال ١4٠١ به بهار سال گذشته خبر از تحقق سود ١5٣ درصدی، درپی افزایش رشد 6٠ درصدی فروش ریالی صادرات و رشد 6٣ درصدی فروش ریالی داخلی در بهار ١4٠١ می‌دهد.

بررسی داده ها نشان می‌دهد که تغییر ریل‌گذاری شرکت باعث ارتقای ٨٨ درصدی ارزش سبد فروش شده  که حاکی از «بهبود ترکیب بهینه تولید وفروش» و افزایش قیمت است.

دیگران چه می خوانند:

برپایه این گزارش، با بهبود فرآیندهای فروش و تغییر رویه‌ درماه‌های ابتدایی امسال، 44 درصد کاهش تخفیفات و اشانتیون رخ داده که با کاهش ٢4 درصدی ضایعات ریالی، منجر به کنترل بیش ازپیش ضایعات در برند ملی پگاه شد.

واکاوی عملکرد پگاه درسال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» هم خبر از خودکفایی و توجه به محصولات دانش بنیان می‌دهد؛ در این حوزه  تولید داخلی پودراستابیلایزر «جی ٢٠» (عامل صرفه‌جویی ارزی ٣٢ میلیارد تومانی سالانه)، تجاری سازی تولید محصول دانش بنیان «کاغذ پارچمنت» و تولید «شیرخشک اسکیم پایه نوزاد» باعث بی‌نیازی پگاه و صنعت لبنی ایران در این حوزه‌ها شد.

از سوی دیگر، دربخش صدورمحصولات، صادرات ٢٠ تن محصولات صادراتی پگاه به ملبورن استرالیا، توسعه حجم صادرات به منطقه اوراسیا و رکوردزنی ماهانه صادرات ١.5 میلیون دلاری شیرخشک نوزاد ‌از اقدامات شاخص بود.

در بخش تولید دستگاه‌ها و بومی سازی ساخت قطعات مهم این صنعت در داخل کشور نیز، طی همین ایام، پگاه با ساخت داخلی دستگاه «یو اچ تی» پگاه فارس و افتتاح پروژه دستگاه بسته‌بندی پگاه ارومیه صرفه‌جوئی ارزی وعدم وابستگی به واردات را رقم زد.

گفتنی است، تحقق آمارهای اخیرو توسعه بازارهای صادراتی با ایجاد نگاهی تازه دربازار داخلی و خارجی، در شرایطی کسب شد که سیاستگذاری‌های تازه اقتصاد کشور و تحولات بین‌المللی ریسک گونه‌ای در این دوران وجود داشت که می‌توانست رشد این صنعت را با چالش روبرو سازد.

شایان ذکر است که شرکت صنایع شیر ایران با ١٧ شرکت تولید محصولات لبنی در ١4 استان عامل اشتغال ١١ هزار نفر بوده و هم اکنون به عنوان صادر کننده ممتاز ملی در جایگاه 6٠ (در جمع) ١٠٠ شرکت برتر ایرانی در سال ١4٠٠ است.

کسب رتبه نخست شرکت‌های صنایع غذایی و لبنی در کنارعناوینی چون، سرآمد صنایع لبنی و اخذ 65 نشان ایمنی و سلامت از سازمان غذا و دارو دستاورد های ملی  پگاه در حوزه سلامت است.

 

روابط عمومی و امور بين الملل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)

رشد ١۵٣ درصدی سود و بهبود عملکرد پگاه در سال ١۴٠١

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟